První závod roku 2018 se blíží a už se o nás píše i na největším cyklistickém portálu

15.05.2018

JABLONEC MÁ SVŮJ STŘEDEČNÍ MTB POHÁR PRO DĚTI


V Jablonci nad Nisou to žije sportem a to nejenom tím zimním. Nově v letošním roce vznikl v tomto sportovní kraji také seriál dětských MTB závodů. "Navazujeme tímto tak trochu na historicky velice úspěšný Cyklón cup, který pořádal můj kolega už někdy před skoro 20 lety. Tenkrát se na výsledkové listině objevila taková jména závodníků jako například Kája Polívková, Kateřina Smutná, Jirka Novák, Pavla Havlíková nebo Marek Lejsek, kteří ještě patřili do mládežnických kategorií. A možná se za pár let budeme opět dívat do výsledků a najdeme tam nové úspěšné sportovce," řekl nám ředitel závodu Vladislav Karásek.

Dětský MTB pohár endorfin factory je tedy seriálem závodů na horských kolech určený pro všechny děti a mládež ve věku od 5 do 14 let, které jezdí rády na kolech.


Pohár tvoří celkem tři závody, které mají společný termín vždy ve středu v rozpětí čtrnácti dnů a start první kategorie je v 16:00hod. Místem startu a cíle závodu je známí lyžařský areál Kolečko Břízky, který kromě tratí pro běžkaře a biatlonové střelnice nabídne také skvělé zázemí a atraktivní terény, které si oblíbí snad každý!


V každém závodě bude odměněno prvních 5 závodníků ve všech kategoriích. Následně při posledním závodu, budou vyhlášeni první 3 závodníci v celkovém hodnocení. Navíc pořadatelé připravili atraktivní soutěž "O pohár nejlepší školy" do které se zapojí závodníci ve všech kategoriích a sbírají body pro svoji školu. Jako takový bonus, se do celkového pořadí škol, započítávají také body z vloženého závodu učitelů, který proběhne po dojezdu poslední kategorie dětí. "Rádi bychom tímto zapojili do závodního kolotoče také učitele/ky tělocviku nebo případně i jiných předmětů, aby si přišli zasportovat společně se svými žáky a podpořili je tím v jejich sportovním duchu" doplňují pořadatelé.

První závod startuje již 16. května v běžeckém lyžařském areálu Kolečko - Břízky Sportovní 4417/43, Jablonec nad Nisou.

Veškeré informace a přihlášení do závodu najdete ZDE: www.endorfinfactory.cz/#zavody

zdroj : www.MTBS.cz

autor: Jan Nemec